Yozgat Enerji Kimlik Belgesi

Yozgat Enerji Kimlik Belgesi

Yozgat Enerji Kimlik Belgesi

Yozgat enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da akcalienerji.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Merkez, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenifakılı, Yerköy ilçelerinde de enerji kimlik belgesi hizmetimiz devam etmektedir.

Yozgat diğer adıyla Bozok dört yüz altmış bin nüfusu olan İç Anadolu’nun bölgesinde yer alan şehrimizdir. Şehrin tarihi yerleri Ulu Camii, Çapanoğlu Camii ve Saat Kulesi ’dir. Yozgat’ta Bozok Üniversitesi bulunmaktadır. Bozok üniversitesinin 12.000 civarında öğrencisi bulunmaktadır. Öğrenciler genellikle şehir dışlarından gelmektedir. Yozgat’ın geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Şehrin en çok bilinen ilçeleri Sorgun ve Çekerek’tir.

Yozgat Isı Yalıtım Şirketleri

Yozgat’ta ısı yalıtımı sektörü eski binalarda zorunluluk olmamasına rağmen hızla büyümektedir. Yeni binalarda zorunlu olduğu için mutlaka yapılmaktadır. Hal böyle iken,  bu durum en çok ısı yalıtım firmalarına yaramıştır. Firmalar mantolama için m2 fiyatının 40-60 TL arasında değiştiğini belirtmektedirler.

Yozgat Enerji Kimlik Belgesi’ni Bizden Alıyor

Yozgat’ta bulunan enerji kimlik belgesi bayimiz sayesinde Yozgat’taki apartman yöneticileri enerji kimlik belgesi taleplerini bizlere bildiriyorlar.

Enerji Kimlik Belgesi İçin Son Tarih

Enerji kimlik belgesi için verilen sürenin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Enerji kimlik belgesi için 10 yıl süre tanınmıştı ve 2 Mayıs 2017 tarihinde sona ermektedir.

Enerji Sınıfı Yüksek Binalar Avantajlı

Enerji kimlik belgelerinde yazan enerji sınıflarına göre doğalgaz ve elektrik fiyatı uygulamasına geçildiği zaman enerji sınıfı yüksek binalar, elektrik ve doğalgazı daha ucuza alacaklardır.

Yozgat’ta Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Yozgat ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Yozgat ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.197 kez görüntülendi