Trabzon Enerji Kimlik Belgesi

Trabzon Enerji Kimlik Belgesi

Trabzon Enerji Kimlik Belgesi

Trabzon enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da akcalienerji.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Trabzon da Akçaabat,  Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara,  Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Sürmene, Şalpazarı,  Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçelerin de de enerji kimlik belgesi vermeye devam ediyoruz.

Trabzon yedi yüz yetmiş bin nüfusu ile Türkiye’nin nüfus sıralamasında 28. Sıraya sahip bir ilimizdir. Trabzon’un doğal güzellikleri, kendine özgü iklimi, karadenize komşu olması ve tarihi güzellikleri ile adından sık sık söz ettirmektedir. Trabzon çok göç vermiştir. Şimdilerde ise böylesine güzel bir memlekete hasret çekenler tekrar doğup büyüdüğü yere, Trabzon’a göç etmektedir. Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi bulunmaktadır. Teknik üniversite olması sebebiyle mühendislik bölümleri için tercih sırasında ilk 5 te yer almaktadır. Sümela Manastırı, Uzun Göl, Vazelon Manastırı, Bostepe ve Trabzon yaylaları görülmeye değer en önemli yerleridir.

Trabzon Mantolama Firmaları

Isı yalıtımı ya da çokça duyduğumuz adıyla mantolama. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Trabzon ilimizde de kış ayları hariç olmak üzere dur durak bilmeksizin devam etmektedir. Apartmanını ve ülkenin geleceğini düşünerek hareket eden apartman yönetimleri mantolamaları yaptırdı ya da yaptırmak için mantolama firmalarıyla görüşmektedir. Mantolama yaptırmayan apartman yönetimleri ise mantolama için binanın toplanmış parasının olmadığını ileri sürmektedir. Ancak ısı yalıtım firmaları bu amaçla vatandaşın bütçesini zorlamamak için mantolama da taksit yapmaktadır. 12 aydan 36 aya kadar vade seçenekleri ile peşin fiyatına taksit yapmaktadırlar. Ayrıca mantolama firmaları mantolamasını yaptıkları binalara iş bitiminde enerji kimlik belgelerini vermektedirler.

Mantolama İle Isı yalıtımın Farkları Nelerdir?

Isı yalıtımı demek ısıl geçirgenliği az olan malzeme kullanılarak enerji israfının önüne geçmektir. Mantolama ise yapımı tamamlanmış binayı dıştan sarmak demektir.

Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev alırken dikkat edilmesi gereken ancak çoğu insanın atladığı binanın yalıtımının olup olmadığıdır. Kesinlikle dikkat edilmesi gerekir. Evin değerini 5.000 ila 10.000 TL arasında etkileyen bir durumdur. Mantolama yapılmış ve enerji kimlik belgesindeki enerji sınıfının minimum C olması son derce önemlidir.

Trabzon’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Trabzon ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Trabzon ilinde eski binaların ise yaklaşık % 3’ü enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.455 kez görüntülendi