Trabzon Enerji Kimlik Belgesi Şubemiz Açıldı

Trabzon Enerji Kimlik Belgesi Şubemiz Açıldı

Trabzon enerji kimlik belgesi alabileceği yetkili bir firma aramaktaydı. Artık Akçalı Enerji A.Ş. Trabzon şubesini açmış bulunmaktadır. Akçalı Enerji Trabzon adresimiz Kemerkaya Mah. Uzun Sokak Erkuloğlu İşhanı No:56 Kat 3 Ortahisar/Trabzon ‘dur. Şubemiz ile irtibat kurabileceğiniz telefon numarası 0462 326 23 24 ve 0533 169 27 11 dir. Bu telefonlardan enerji kimlik belgesi durumunu sorabilir, enerji kimlik belgesi randevusu alabilir, Trabzon enerji kimlik belgesi fiyatı ve Trabzon enerji kimlik belgesi yetkili firmaları öğrenebilirsiniz.

Enerji kimlik belgesi 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle tapudan yapılan daire, dükkan, iş yeri, bina, okul, alışveriş merkezi, villa, müstakil konut, dubleks ve tribleks gibi gayrimenkullerde alıcıya bu belgesi satıcıdan alıp almadığı beyan ettirilmektedir. Eğer alıcıya bu belge verilmemişse satış işleminin enerji kimlik belgesi olmadan devam etmesi yönünde rızasının olup olmadığı beyan ettirilmektedir.

Enerji kimlik belgesi olmadan yeni tamamlanan binalar iskan alamamaktadırlar.Ayrıca gayrimenkul ekspertizleri konut veya iş yerinin raporunda ekb belgesinin olup olmadığına bakmaktadır.

Enerji kimlik belgesi zorunluluğunun iskanda, tapuda ve bankalarda sorulması ile enerji tüketimi konusunda tasarruf etmeyi öğrenmemiz amaçlanmıştır. Enerji kimlik belgesi enerji verimliliğinin bir nişanesidir. Bu belge ile binalar enerjilerini verimli mi tüketmekte yoksa verimsiz mi tüketmekte ortaya çıkmaktadır.

Trabzon enerji kimlik belgesi almadan önce genellikle dış cephe ısı yalıtımı yaptırmayı tercih ediyor. Burada bir yanlış anlama söz konusu. Sanki ısı yalıtımı yaptırmadan enerji kimlik belgesi alınamayacakmış gibi bir algı var. Doğrusu enerji kimlik belgesi yeni yapılan binalar için şarttır ancak eski binalarda ısı yalıtımı zorunlu değildir. Enerji kimlik belgesi alındıktan sonra ısı yalıtım yaptırılması halinde enerji kimlik belgesi revize edilir ve belge üzerinde bulunan binanın enerji sınıfı değişmiş iyileşmiş olur.

Ortahisar enerji kimlik belgesi

Akçaabat enerji kimlik belgesi

Araklı enerji kimlik belgesi

Of enerji kimlik belgesi

Yomra enerji kimlik belgesi

Arsin enerji kimlik belgesi

Vakfıkebir enerji kimlik belgesi

Sürmene enerji kimlik belgesi

Maçka enerji kimlik belgesi

Beşikdüzü enerji kimlik belgesi

Çarşıbaşı enerji kimlik belgesi

Çaykara enerji kimlik belgesi

Tonya enerji kimlik belgesi

Düzköy enerji kimlik belgesi

Şalpazarı enerji kimlik belgesi

Hayrat enerji kimlik belgesi

Köprübaşı enerji kimlik belgesi

Dernekpazarı enerji kimlik belgesi

 

02 Mayıs 2020
1.412 kez görüntülendi