Sivas Enerji Kimlik Belgesi

Sivas Enerji Kimlik Belgesi

Sivas Enerji Kimlik Belgesi

Sivas enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da akcalienerji.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Akıncılar, Altınyayla, Divriği, Doğanşar, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal, Koyulhisar, Merkez, Suşehri, Şarkışla, Ulaş, Yıldızeli, Zara ilçelerinde de enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkili lisanslı bir firmayız.

Yapı Kullanma İzni Alırken Enerji Kimlik Belgesi İsteniyor

Yapı kullanma(iskan) belgesi, yapının inşaatının bittiği, bunun belediye tarafından onaylandığı ve yapıyı kullanmak için verilen ruhsattır. İskan belgesinin alınabilmesi için belediye tarafından onaylanmış projelere göre binanın yapılmış olması gerekmektedir.  2011 yılından sonra yapılan binalar iskan almak için belediyeye başvuru yaparken enerji kimlik belgesini de ibraz etmek gerekmektedir.

Tapuda Daire Ve Dükkanlar Alınıp Satılırken Bu Belge Şart

Mayıs 2017 yılından sonra enerji kimlik belgelerinin olup olmadığı tapuda gözükecek. Enerji kimlik belgesi olmayan binalardan daire ve dükkanlar satılamayacaktır.

Evin Değeri Bu Belge İle Tescillenecek

Bankaya kredi çekmek veya teminat almak isteyenler expertiz raporu düzenletmek zorundadır. Expertiz binaya gelip inceleme yaparken artık enerji kimlik belgelerine de bakacaktır. Enerji kimlik belgesindeki enerji sınıfına göre binaya not verilecektir.

Sivas’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, alış veriş merkezi, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Sivas ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Sivas ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

31 Mart 2017
1.436 kez görüntülendi