Sinop Enerji Kimlik Belgesi

Sinop Enerji Kimlik Belgesi

Sinopta Enerji Kimlik Belgesi

Sinop enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da akcalienerji.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Merkez, Saraydüzü, Türkeli ilçelerine de enerji kimlik belgesi düzenlemekteyiz.

Sinopta Isı yalıtım Hizmetleri

Isı yalıtımının hem konut bazlı etkisi hem de ülkemize kattığı değeri bilenler ısı yalıtımını yaptırdı bile. Şimdilerde ise insanlar yalıtım sonrası gelen doğalgaz fiyatlarını duyunca akın akın mantolama firmalarına başvuru yapmaktadırlar. Isı yalıtım sektörü çok büyüdü ve ilerleyen yıllarda daha da büyüyecektir. Taleplerin artması mantolama fiyatlarını değiştirmedi. Mantolamanın m2 birim fiyatı 40-60 lira arasında kullanılan malzemenin markası ve kalınlığına göre değişmektedir. Şu anda en çok kullanılan mantolama malzemeleri Filli Boya, Weber, Panelsan, Knauf, Marshall’dır. Malzeme seçiminde dikkat edilmesi gereken husus ısı iletim katsayılarının düşük olmasıdır. Bir ürün marka diye aynı özellikteki ürüne kıyasla % 40 fazla ücret ödemeye gerek yoktur.

Isı yalıtımda kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme ön planda

Isı yalıtım yaptırmak isteyen apartman yöneticileri, ısı yalıtımın faydalarını konusunda oldukça bilgi sahibidir. Ancak kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme konusunda pek de bilgi sahibi değiller. Bu konuda işin uzmanı firmalar apartman yöneticilerine yön göstermektedirler. Isı yalıtım firmalarının da üye olduğu izoder konu hakkında apartman yönetimlerine bilgi verebilmektedir.

A sınıfı Enerji Kimlik Belgesi İçin Mantolama Şart

A sınıfı enerji kimlik belgesi en üst seviyedir. Enerji kimlik belgesi A sınıfı olan binaların enerjiyi en verimli kullandığı anlamına gelmektedir. Enerji kimlik belgesinde beyaz eşyalarda olduğu gibi A++ şeklinde bir enerji sınıfı bulunmamaktadır. Yapının A sınıfı bir enerji kimlik belgesine sahip olması için mutlaka ısı yalıtım yaptırması, ısıyı geçirmeyen pencere kullanması, yenilenebilir enerji kaynağı kullanması gerekmektedir.

Enerji Kimlik Belgem Var mı nerden Öğrenebilirim?

Enerji kimlik belgenizin olup olmadığına bina yönetimine sorarak öğrenebilirsiniz. Bilmiyorsa belediyenizdeki arşivden sorgulatabilirsiniz.

Sinop’ta Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, alış veriş merkezi, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Sinop ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Sinop ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

31 Mart 2017
1.394 kez görüntülendi