Nevşehir Enerji Kimlik Belgesi

Nevşehir Enerji Kimlik Belgesi

Nevşehir Enerji Kimlik Belgesi

Nevşehir enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da enerjikimlik-belgesi.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Merkez, Ürgüp ilçeleri içinde enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkili bir firmayız.

Nevşehir üç yüz bin nüfusu ve Nevşehiri ziyaret eden yerli ve yabancı turistleri ile hem Türkiye de hem de dünyada bilinen bir şehir durumundadır. Nevşehirin peri bacaları ve balon ile yukarıdan şehri izleme imkanından dolayı turizm sezonu çok parlak geçmektedir. Derinkuyu yeraltı şehri, Sarıhan Kervansarayı, Gizli bahçe Nevşehirin diğer gezilecek yerleridir. Nevşehir üniversitesi öğrencileri bu konuda şanslı.

A sınıfı Enerji Kimlik Belgesi Şartları Nelerdir?

A sınıfı bir enerji kimlik belgesi pek de mümkün olmamaktadır. Çünkü A sınıfı bir enerji kimlik belgesine sahip olabilmek için mutlaka yapının yenilenebilir enerji kullanması, kesinlikle mantolama yapmış olması, çatı yalıtımının yapılmış olması, pvc ya da alüminyum olan çift veya üçlü cam kullanması gerekmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Hangi Programdan Yapılır?

Enerji kimlik belgesi bep.tr programı üzerinden yapılmaktadır. Bu program için program kilidi gerekmemektedir. Program internet explorer üzerinden çalışmaktadır. Online bir programdır. Yapıların enerji kimliğini oluşturmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan lisans almak gerekmektedir.

Enerji Kimlik Belgesini Alırken Aldanmayın

EKB veya EVD şirketi tercihi yaparken sadece fiyata aldanmayın, daha önce yapmış oldukları enerji kimlik belgelerini inceleyin, firmanın tecrübelerini inceleyin ve mutlaka enerji kimlik belgesinin ücretini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan belgeyi sorgulattıktan sonra ödemenizi tavsiye ederiz.

Nevşehir’de Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Nevşehir ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Nevşehir ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

26 Mart 2017
1.237 kez görüntülendi