Mersin Enerji Kimlik Belgesi

Mersin Enerji Kimlik Belgesi

Mersin enerji kimlik belgesi şubemizin adresi  Menteş Mahallesi 2574 Sokak Ardıç 4 Sitesi 11/21 Yenişehir/MERSİN dir. Mersin şubemizden enerji kimlik belgesi hizmeti almak için 0553 600 14 23 nolu telefondan irtibat kurabilirsiniz.

Akçalı Enerji A.Ş. olarak 81 il ve ilçede enerji kimlik belgesi düzenleme yetkisine sahibiz. Ancak yönetmelik gereği binalar 2011 öncesi ve 2011 sonrasında yapılmış olmasına göre farklı kategorilere girmektedir. 2011 yılı öncesinde inşaat ruhsatı onaylanmış bir yapı mevcut bina şeklinde nitelendirilmektedir. 2011 sonrasında yapılan binalar ise yeni bina şeklinde isimlendirilir.Yeni binalara enerji kimlik belgesi düzenlenirken binanın yerinde incelenmesine gerek yoktur. Gerek yok dememizin sebebi bina her kademede yapı denetim mühendisleri tarafından ve belli aşamalarda belediye imar işlerindeki mühendisler ve teknikerler tarafından proje ve eklerine uygun olarak inşaa ettirilmektedir. Bu sebeple merkez şubemizden yeni binalara enerji kimlik belgesi projeleri üzerinden düzenlenir. Yeni binalara ekb yapılırken mimari proje, elektrik projesi, ısı yalıtım raporu (izoder) ve yapı ruhsatı gereklidir.

Mevcut binalara enerji kimlik belgesi düzenleme yetkisine sahip şirketimiz şubesi olmayan illere enerji kimlik belgesi maliyeti kurtarmadığı durumlar için bu hizmeti vermemektedir. Çünkü bina incelemesi için en yakın şubemizden bir mühendisin gidip gelmesi bazı durumlarda konaklaması ekstra maliyetler çıkarmaktadır. Bu maliyetler enerji kimlik belgesi fiyatına yansımaktadır. Bu sebeple Akçalı Enerji A.Ş. olarak şubeleşip hizmet vermeyi daha uygun bulmaktayız. Bu sebeple İçel ilinde ekb firması olarak hizmet vermekteyiz.

Yenişehir enerji kimlik belgesi

Toroslar enerji kimlik belgesi

Tarsus enerji kimlik belgesi

Silifke enerji kimlik belgesi

Mut enerji kimlik belgesi

Mezitli enerji kimlik belgesi

Gülnar enerji kimlik belgesi

Gülnar enerji kimlik belgesi

Erdemli enerji kimlik belgesi

Çamlıyayla enerji kimlik belgesi

Bozyazı enerji kimlik belgesi

Aydıncık enerji kimlik belgesi

Anamur enerji kimlik belgesi ve Akdeniz enerji kimlik belgesi hizmetini İçel Enerji Kimlik Belgesi şubemizden alabilirsiniz.

Yeni ve mevcut binalarda 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren tapu satış işlemlerinde enerji kimlik belgesi sorulması alıcıyı bu konuda bilgilendirme şartı getirilmiştir. Bina, villa, müstakil konut, otel, okul, daire iş yeri, dükkan alırken mutlaka enerji kimlik belgesinin olup olmadığının beyan edilmesi istenilmektedir. Gayrimenkul alan kişinin enerji tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi zorunluluk olmuştur.

Şubemizin olması anonim şirket olmamız ve senelerdir verdiğimiz güven sebebiyle Mersin enerji kimlik belgesi firmaları içerisinde en çok tercih edilen firmayız.

 

 

02 Mayıs 2020
1.955 kez görüntülendi