Malatya Enerji Kimlik Belgesi

Malatya Enerji Kimlik Belgesi

Malatya Enerji Kimlik Belgesi

Malatya enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da akcalienerji.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Malatya da Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pütürge, Yazıhan, Yeşilyurt ilçeleri de dahil olmak üzere enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkili lisanslı firmayız.

Malatya yedi yüz yetmiş beş bin nüfusa sahip Türkiye’nin nüfus sıralaması bakımından yirmi yedinci sırada bulunmaktadır. Malatya denilince ilk akla gelen ünlü Malatya kayısısıdır. Genellikle ihraç ettiğimiz Malatya kayısıları cari açığı kapatma ve geçim kaynağı olarak Malatya ilinin en bilinen tarım ürünüdür. Malatya Kozluk çayı kanyonu, Levent vadisi, Sürgü, Tohma çayı kanyonu Malatya’nın doğal güzelliklerindendir. Malatya’nın geçim kaynağı tarım ve hayvanlık ile çok da gelişmemiş olan sanayidir. Malatya da bulunan İnönü Üniversitesi de ekstra bir ekonomi oluşturmaktadır. İnönü üniversitesinin otuz bin civarındadır.

Malatya Isı Yalıtım Sektörü

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Malatya ilinde de eski binalar için mantolama yaptıranların sayısı hızla artmaktadır. Isı yalıtımının bir kayıp olmadığını, ısı yalıtımına ödenen ücretlerin evin değerini artırdığını, Isı yalıtımının 8-10 sene içinde kendini amorti ettiğini bilenler mantolama işlerini bitirdi bile. Isı yalıtımına ters çıkan insanlar bile artık mantolama firmalarının kapılarını çalmaktadır. Bu sebeple internet üzerinden sadece mantolama işlerinin talep ve tekliflerini almak üzere bir sürü site açılmıştır. Mantolama talep eden insanlar teklif almak için bu sitelere online talepte bulunuyor. Aynı ilde bulunan birden çok mantolama firması da teklif vermek üzere talep sahipleriyle iletişime geçiyor. Mantolama yaptırmak isteyenlerle, mantolama firmalarının buluştuğu siteler;

http://www.mantolama.co

http://www.mantolamasirketleri.com

https://www.ehil.com

https://armut.com ‘dur. Sizde mantolama yaptırmak istiyorsanız. Bu sitelere kayıt olup mantolama firmalarından teklif alabilirsiniz.

Malatya Isı Yalıtım firmaları

Malatya ilinde birden çok yalıtım firması bulunmaktadır. Firmaların sayısının çok olması beraberinde kaliteli işçilik ve uygun fiyatı getirmektedir. Bu firmalardan bir kaçı; Malatya İzolasyon, Öz Nehir Yapı, Asi Grup, Malatya Yalıtım, Durmaz Yapı’dır.

Enerji Kimlik Belgesini Isı yalıtım firmaları mı veriyor?

Enerji kimlik belgelerini EKB veya EVD şirketleri vermektedir. EVD şirketleri bütün binalara enerji kimlik belgesi verebilirken, EKB şirketleri yalızca 2011 yılından sonra ruhsat alan yapılara enerji kimlik belgesi vermektedir. Malatya iline EVD şirketi bulunmamaktadır. Bu yüzden apartman yönetimleri, internetten bulup güvenemedikleri firmalar yerine mantolama firmalarına başvurmaktadır. Mantolama firmaları enerji kimlik belgesi yapmamaktadır onlar da bizim gibi firmalardan talep etmemektedir. Bu durum apartman yönetimi için bazen çok pahalıya mal olmaktadır.

Isı yalıtım yaptırmadan Enerji Kimlik belgesi Alınır mı?

Isı yalıtımı yapmadan enerji kimlik belgesi almak mümkündür. Ancak şunu belirtmeli, ısı yalıtımı ile enerji kimlik belgesinde yazan enerji sınıfını artırmak mümkündür.

Malatya’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, alış veriş merkezi, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Malatya ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Malatya ilinde eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.493 kez görüntülendi