Kars Enerji Kimlik Belgesi

Kars Enerji Kimlik Belgesi

Kars Enerji Kimlik Belgesi

Kars enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da akcalienerji.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.

Kars ilinde Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Merkez, Sarıkamış, Selim, Susuz ilçeleri içinde bina yönetimlerinin enerji kimlik belge alınması hususunda ilk tercihiyiz.

Kars üç yüz bin nüfusu ile Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan bir şehridir. Kars ilinin geçim kaynağı kurban sezonunda nakde dönen hayvancılıktır. Kars’taki sanayi fazla gelişmemiştir bu sebeple göç veren bir ilimizdir. Kars kaşarı ve kazı ile meşhur bir ilimizdir. Kars’taki Kafkas Üniversitesi şehrin gelişmesine imkan sağlamaktadır. Kars misafirperver insanı, doğal güzellikleri ve tarihi ile büyüyen Türkiye için her zaman turistlerin uğrak yeri olacaktır.

Isı yalıtım sektörü

Isı yalıtım sektörü Türkiye’nin her yerinde dur durak bilmeksizin hızla değer kazanan bir sektördür. Erzurum ve Kars sektörün doğduğu ve sektör sahiplerine güzel kazançlar sağlayan en önemli iki şehirdir. Kars’ta ısı yalıtım yaptıranlar enerji kimlik belgelerini alıyor. Enerji kimlik belgesini bilen ancak Evd şirketlerine ulaşamayan apartmanlar ısı yalıtım firmalarından talep etmektedir. Bölgede faaliyet gösteren firmalarda bizlere ulaşmaktadır.

2017 de neler değişti?

2017 yılında vatandaşlar için yeni kimlik kartları çıktı. Yapılar içinde enerji kimlik belgesi zorunluluğu başladı. Enerji kimlik belgesini zorunluluğunu bilen duyarlı vatandaşlar enerji kimlik belgelerini şimdiden almış bulunmaktadır.

Isı yalıtımda hangi malzeme Kullanılmalı?

Isı yalıtımı için eps, xps ya da taş yünü fark etmeksizin bir yalıtım malzemesi kullanılabilir. Rav mühendislik olarak bizlerin önerisi taş yünü veya karbonlu eps dir.

Doğu Anadolu Bölgesi Bizden Sorulur

Türkiye’nin her yerine özellikle Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesine yaptığımız enerji kimlik belgeleri ile firmamız adını sık sık duyurmaktadır.

Kars’ta Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, alışveriş merkezi, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Kars ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Kars ilinde eski binaların ise yaklaşık %2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.337 kez görüntülendi