Iğdır Enerji Kimlik Belgesi

Iğdır Enerji Kimlik Belgesi

Iğdır Enerji Kimlik Belgesi

Iğdır için enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da akcalienerji.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz.  Iğdır doğu illeri arasında enerji kimlik belgesi duyarlılığı konusunda oldukça duyarlı bir ilimizdir.

Aralık, Karakoyunlu, Merkez, Tuzluca ilçelerinde de enerji kimlik belgesi düzenlemek için lisans hak etmiş bir firmayız.

Binanıza Hak Ettiği Değeri Gösteren Firma

Her binanın A’dan G’ye kadar olan bir enerji sınıfı vardır. Yeni yapılan binalarda imalatlar minimum C sınıfı enerji kimlik belgesi almak üzere yapılmaktadır. Mevcut binalar da ise enerji sınıfı için herhangi bir şart bulunmamaktadır. Ancak enerji sınıfını belirlemesinde detaylı inceleme ve doğru malzeme bileşeni seçip işlem yapmak son derece önemlidir. Aksi bir durumda binalar doğru enerji sınıfına sahip olmayacaktır. Rav mühendislik senelerdir süregelen çalışmalarında her zaman bunu göz önüne alarak binalara hak ettiği enerji sınıfını vermektedir.

Enerji Kimlik Belgesi İçin İstenen Evraklar

Enerji kimlik belgesi almak için mimari proje ile ruhsat veya iskan fotokopisi yeterlidir. Isıtma, soğutma ve havalandırma verileri sizlerin vereceği beyanname doğrultusunda yapılmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesini Kim Alır?

Enerji kimlik belgesini yeni yapılan binalar için yapı denetim iş takipçileri ya da müteahhit bizzat kendisi alır.

Mevcut binalarda ise bu işler için apartman yönetiminde bulunan apartmanın başına enerji kimlik belgesi alınmadığı durumlarda nelerin olacağını iyi bilen birisi alır.

Enerji Kimlik Belgesi Gerekliliği?

Enerji kimlik belgesinin gerekliliği Çevre ve Şehircilik Bakanlarının söylediği gibi yapıların olmazsa olmazı durumundadır. Belgesi olanlar veya olmayanların durumları tapuya bildirilecek, olmayanların alım satım işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

 

26 Mart 2017
1.126 kez görüntülendi