Giresun Enerji Kimlik Belgesi

Giresun Enerji Kimlik Belgesi

Giresun Enerji Kimlik Belgesi

Giresunda enerji kimlik belgesi almak için EVD(Enerji Verimliliği Danışmalığı) şirketi bulunmamaktadır. Bu sebeple bizlere ulaşanlar doğru adreste demektir akcalienerji.com sitesinden online başvuru yaparak binanızın enerji kimlik belgesi ihtiyacınızı karşılayalım. Hızlı, hak edilen enerji sınıfı ve profesyonel belge için Rav Mühendislik.

Giresun da Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Merkez, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu, Yağlıdere ilçelerinde de enerji kimlik belgesi vermeye yetkiliyiz.

Enerji Kimlik belgesinin(EKB)  Doğruluğunu Nereden Teyit Edebilirim?

Enerji kimlik belgelerinin altında bulunan sertifika numarası ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sitesinden enerji kimlik belgenizi sorgulayabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın linki http://www.bep.gov.tr/BELGESORGULAMA/Sorgulama.aspx

Ekb Uzmanlığı Nedir?

Ekb uzmanları ya da Enerji Kimlik Belgesi Uzmanları İnşaat makine ve elektrik mühendisleri ile mimarlardan uzmanlık eğitimini başarı ile geçmiş kişilerdir.

İnşaat Mühendislerinin Çalışma Alanları Nelerdir?

İnşaat mühendisleri şantiye şefi, proje müellifi, iş sağlığı uzmanı, gayrimenkul değerlendirme uzmanı ve enerji kimlik belgesi uzmanı olarak çok geniş bir çalışma alanına sahiptirler.

Enerji Kimlik Belgesi(EKB)  İçin Termal Kamera ile Ölçüm Yapacak Mısınız?

Termal kamera ile ölçüm hizmetleri enerji etüdü kapsamında verdiğimiz bir hizmettir. Enerji kimlik belgesi için enerji etüdüne gerek duyulmamaktadır. Mimari proje de belirtilen yapı malzemeleri ve kalınlıkları ile kendilerine özgü ısı iletim katsayıları yeterli olmaktadır.

Giresun’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Giresun ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Giresun ilinde eski binaların ise yaklaşık %5’i enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.526 kez görüntülendi