Eskişehir enerji kimlik belgesi şubemiz açıldı

Eskişehir enerji kimlik belgesi şubemiz açıldı

İstiklal Mah. İki Eylül Cad. No:30/7 Odunpazarı/Eskişehir adresinde Akçalı Enerji A.Ş. enerji kimlik belgesi şubemiz açıldı.

Eskişehirde enerji kimlik belgesi vermeye yetkili firma olarak yerel firma bulunmamaktadır.Akçalı Enerji A.Ş. olarak Eskişehire kaliteli, mühendislik gerekliliklerini yerine getiren, enerji kimlik belgesi fiyat konusunda bina yönetimlerini rahatlatıcı çözümler üretmeye geldik.

Ankara merkezli firmamızın bir yetkili mühendisi artık Eskişehir’de. Yasal zorunluluğa 5 ay kadar bir süre kalması ve çoğu bina yöneticilerinin gerek iş yoğunluğu, gerekse kanunun yanlış aksedilmesinden kaynaklı olarak mağdur olması söz konusu olabilir.

Enerji kimlik belgesi 5627 sayılı enerji verimliliği kanununa istinaden yayınlanan binalarda enerji performansı yönetmeliğinde açık bir şekilde anlatılmatadır.Özetle yönetmelik der ki; 1 Ocak 2020 itibariyle enerji kimlik belgesi olmayan binalardaki daire ve dükkanların satışı/kiralaması yapılamaz.

Binalarda enerji kimlik belgesi alınması gerekli evrakların verilip işlemlerin başlatılması yönetici veya yardımcılarının yaptığı işlemlerdir. Bu anlamda bina yöneticilerini Eskişehir enerji kimlik belgesi şubemize bekliyoruz.

07 Ağustos 2019
2.624 kez görüntülendi