Enerji kimlik belgesi fiyat

Enerji kimlik belgesi fiyat

Enerji kimlik belgesi fiyatı yapının büyüklüğüne, yapı cinsine, yapının inşa edilme tarihine ve mimari projesinin olup olmadığına göre değişmektedir.

Enerji kimlik belgesi taban fiyatı, 10 dairelik bir binanın belge fiyatıdır.3 dairelik bir bina ile 10 dairelik bir binanın enerji kimlik belgesi fiyatları aynıdır. Yeni ve eski binalarda da aynı taban fiyat uygulaması vardır.

Enerji kimlik belgesi taban fiyatı yeni binalarda 350 tl eski binalarda 400 tl olarak uygulanmaktaydı. Ancak enflasyon etkisi olarak bu fiyatlarda değişikliğe gidilmiştir. Yetkili firmaların her biri kendi içerisinde taban fiyatını belirlemiştir. Taban fiyat belirlenirken işin büyüklüğü etkili olmaktadır.

Yapının yüksek metrekarelerde olması durumununda taban fiyatın üzerine çıkılacaktır.Eski bina enerji kimlik belgesi fiyatı genellikle yapının daire ve dükkan sayısına göre belirlenir.Yeni binalarda fiyat yapının toplam metrekaresine göre belirlenmektedir.Fiyat verilirken etkili olan ruhsat üzerinde yazan bina toplam alanının büyüklüğüdür.

Enerji kimlik belgesi fiyat almak için akcalienerji.com sitesinden enerji kimlik belgesi hızlı başvuru seçeneği ile gerçekleştirebilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı enerji kimlik belgesi rayiç bedeli belirlememiştir. Serbest piyasa ekonomisi olduğundan fiyatlar firmalara göre değişmektedir.

29 Mayıs 2019
494 kez görüntülendi