Enerji Kimlik Belgeniz Var mı Yok mu? Nasıl Öğrenilir.

Enerji Kimlik Belgeniz Var mı Yok mu? Nasıl Öğrenilir.

Enerji kimlik belgesinin oturduğunuz yerin veya yerleşkenin,binanın bu ekb belgesi olup olmadığını akcalı enerji olarak sizlere söyleyebiliriz fakat artık Çevre ve Şehircilik Bakanlığının E Devlet üzerine entegre olması sayesinde e devlet üzerinden sizlerde sorgulama yaparak ikamet ettiğiniz yerin enerji kimlik belgesi olup olmadığını öğrenebilirsiniz.Sizlere nasıl sorgulama yapabileceğinizi resimli anlatım olarak aşağıda belirtiyoruz işlemleri sırası ile yaparak ekb belgesini sorgulayabilirsiniz.

İşlem 1:

E devlet ekranımıza giriş yapıyoruz arama bölümüne geliyoruz.

arama kısmına enerji kimlik belgesi yazıyoruz.

İşlem 2:

Açılan sayfada ilgili linke tıklıyoruz.

İkamet ettiğim bina diyerek adrese dayalı nüfus sisteminde kayıtlı olan adresinizde ki yerin belgesini sorgulama yapmak için tıklıyoruz.

İşlem 3:

Açılan sayfada Enerji kimlik belgesi ikamet adresinde var ise bu ekranda görüntülenecektir. Eğer ekb belgesi yok ise aşağıdaki gibi görüntülenecektir.

Önemli not 01.11.2017 sonrası görüntülenebilir onun öncesi düzenlenen belgeler belge no ile görüntülenir.

Sizlerin bu sorgulama ekranından net ve sağlıklı olarak öğrenebilir ve bizlere ulaşarak enerji kimlik belgesi fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.Araştırma öncesinde işi vereceğiniz firmanın enerji kimlik belgesi güvenilir firma tarafından verileceğini unutmayınız bu nedenle yetkili firma mı araştırmanızda fayda var.

30 Ocak 2019
4.145 kez görüntülendi