Diyarbakır Enerji kimlik belgesi

Diyarbakır Enerji kimlik belgesi

Enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkisi olan Akçalı Enerji A.Ş. bir ilini daha hizmet sınırları içerisine ekleyerek daha çok  kişiye hizmet vermeye devam etmektedir. Bu değerli ilimiz Diyarbakır.

Diyarbekır enerji kimlik belgesi adresimiz Mezopotamya Mah. 331 Sk. Serin Yapı Kristal Evleri 4 numara Kayapınarda bulunmaktadır. Enerji kimlik belgesi başvuruları ve onaylanan enerji kimlik belgeleri bu adresten yapılacaktır.

Diyarbakır halkı enerji kimlik belgesini haberlerden gayet iyi bir şekilde bilmektedir.Kısaca özetlemek gerekirse enerji kimlik belgesi binalarda tüketilen ısıtma, soğutma, havalandırma, sıcak su ve aydınlatma cihazlarının çatı,dış duvar, pencere renk ve malzeme ısı geçirgenlikleri ile uyumu sonrası binaların aldığı nottur.

Enerji kimlik belgesi olmaksızın 1 Ocak 2020 itibariyle konutların ve dğkkanları satışı kiralaması yapılmayacaktır. Sürenin daralması ve talebin artmasıyla fiyatlar artacağı için bina yönetimlerinin acele etmesi gerekiyor.

Diyarbakırda enerji kimlik belgesi veren firmalar kategorisinde bulunan Akçalı Enerji A.Ş. şirketimiz Diyarbakırın Bağlar, Kayapınar, Yenişehir,Ergani,Bismil,Sur,Silvan,Çınar ilçelerinde hizmet vermektedir.

Bağlar ilçesinde enerji kimlik belgesi alması gereken mevcut binaların toplamı 7.000 in üzerindedir.

Kayapınar ilçesinde enerji kimlik belgesi alması gereken mevcut binaların toplamı 6.000 in üzerindedir.

Yenişehir ilçesinde enerji kimlik belgesi alması gereken mevcut binaların toplamı 4.000 in üzerindedir.

Toplam olarak Diyarbakır’ın merkez ilçelerine balktığımızda enerji kimlik belgesi düzenlenmesi gereken bina sayısı 15.000 in üzerindedir. Ayda ortalama düzenlenen enerji kimlik belgesi 15.000 civarında olduğu ekb verilerinden alınan rapordur. Ayrıca 15.000 Türkiye genelinde düzenlenen belge sayısıdır. Talebin artmasıyla belge teslim süreleri artacaktır.

Enerji kimlik belgesi kanununun ertelenmesinin kesinlikle olmayacağı 28.04.2017 deki resmi gazeteden anlamaktayız.Bu anlamda bina yöneticilerinin hızlı bir şekilde başvuru yapmalarını beklemekteyiz.

Diyarbakır enerji kimlik belgesi

Bağlar enerji kimlik belgesi

Kayapınar enerji kimlik belgesi

Yenişehir enerji kimlik belgesi

 

10 Temmuz 2019
4.160 kez görüntülendi