Ardahan Enerji Kimlik Belgesi

Ardahan Enerji Kimlik Belgesi

Ardahan Enerji Kimlik Belgesi

Antalya’da enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da enerjikimlik-belgesi.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz. Ardahan ilimiz doğu Anadolu bölgesindeki nadide bir şehrimizdir. Ardahan ilinin nüfusu yüz bin civarındadır. Ardahan ilinin ekonomisi genellikle hayvancılığa dayalıdır. Meşhur Çıldır gölü Ardahan ilimizde yer almaktadır. Ardahan ilimizde bir adet üniversite mevcuttur. Ardahan üniversitesi… Ardahan üniversitesi genellikle civarındaki illerden öğrenci almaktadır. Ardahan ili geçmiş medeniyetlerden almış olduğu mirası özenle korumaktadır. Ardahan şehri savaşlara konu olan kaleleriyle meşhur bir ilimizdir.

Ardahan da Çıldır,  Damal,  Göle,  Hanak,  Merkez, Posof ilçelerinde de enerji kimlik belgesi referanslarımız vardır ve bu ilçelere de ekb düzenlemiş bulunmaktayız.

 Enerji Kimlik Belgesi neden zorunlu?

Enerji kimlik belgesi yalnızca Ardahan‘da değil tüm Türkiye ve hatta diğer dünya ülkelerinde bile zorunludur. Yapıların enerji sınıflarının belirlenmesi için Avrupa Birliği uyum süreci doğrultusunda çıkan bir yasadır. Enerji sınıfı yüksek olan binalar ile enerji sınıfı düşük binaları ayırt etmek için kullanılan belgedir. Enerji sınıfı yüksek yapıların elektrik ve doğalgazı daha ucuza alacakları, emlak ve çöp vergisini daha az ödeyecekleri öngörülmektedir.

Enerji Kimlik Belgesini Bina mı almak zorunda?

Evet. Enerji kimlik belgesi yapının tamamı için zorunlu olan belgedir.

Merkezi ısıtma ve enerji tasarrufu?

2000 m2 üzerinde kullanım alanına sahip yeni yapıların merkezi sistem kazan kullanma mecburiyeti getirilmiştir. Bu uygulama ile enerji sarfiyatının önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Isı pay ölçerler ile her konut kullandığı kadar yakıt parası ödemektedir.

Enerji Kimlik Belgesi nasıl alınır?

Ardahan’daki bir yapının Enerji kimlik belgesini almak için firmamıza telefon edebilir veya www.akcalienerji.com adresine online başvuru yapabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan enerji kimlik belgeleri kargo ile en geç 1 hafta içinde elinizde olur.

Ardahan’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Ardahan ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Ardahan ilindeki eski binaların ise yaklaşık %1’i enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

 

26 Mart 2017
735 kez görüntülendi