Antalya Enerji Kimlik Belgesi

Antalya Enerji Kimlik Belgesi

Antalya’da Enerji Kimlik Belgesi

Antalya’da enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da enerjikimlik-belgesi.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz. Antalya, Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri ve kendi nüfusunun on katı kadar turist çeken bir turizm şehrimizdir. Turizmin bu kadar yoğun geçmesinin sebebine gelince doğal güzelliği, iklimi ve mas mavi bir denize sahip olmasıdır. Antalya’nın nüfusu 2017 yılı kayıtlarına göre iki milyon üç yüz binin üzerindedir. Antalya ilinde yaşayan nüfus ve turizm sektörünün getirdiği barınma ihtiyacı inşaat sektörü ile orantılı bir şekilde artmaktadır. Antalya ilimizde Akdeniz Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi bulunmaktadır. Bir de öğrenci nüfusu ve öğrencilerin getirdiği ekonomi Antalya şehrinin büyümesinde neden olmaktadır. Antalya ilinin dünyaca tanınan bir şehir olmasında en etkili faktör turizmdir.

Antalya da Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik ilçelerinde de enerji kimlik belgesi vermeye yetkili bir firmayız.

Antalya’da Enerji Tasarrufu?

Enerjiyi verimli kullanmak için enerji israfından kaçak gerekir. Yani yapıdaki ısı kayıpları olan yerleri tespit edip buralarda ısı yalıtım tedbirleri almak gerekir. Yaptığımız enerji etüdü çalışmalarında enerji kayıplarının dış duvarlarda %30-40, çatıda %25-30, pencere ve kapılardan %30 civarında enerji kaybı olduğunu tespit ettik.

Enerji Tasarrufu İçin Alınacak Tedbirler?

Enerji tasarrufu için duvarlara bina dış yüzeyinden ısı yalıtımı uygulanabilir,

Çatılara cam yünü serilebilir,

Pencerelerde pvc veya alüminyum kaplamalı çift cam kullanılarak ısı kayıplarının önüne geçilmiş olur.

Yapıların alması Gereken Zorunlu Evraklar?

Binaların asansör kullanım izni, yapı kullanım izni gibi enerji kimlik belgesini de alması zorunludur.

Bina Yönetiminin görevleri?

Bina yönetiminin; binada çalışanlara sigorta yaptırması, bina risk analizini yaptırması, asansörlerin aylık bakımının yaptırması ve enerji kimlik belgesi alması görevleri arasındadır.

Enerji Kimlik Belgesi nasıl Alınır?

Antalya’daki bir yapının Enerji kimlik belgesini almak için firmamıza telefon edebilir veya www.akcalienerji.com adresine online başvuru yapabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan enerji kimlik belgeleri kargo ile en geç 1 hafta içinde elinizde olur.

Antalya’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Antalya ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Eski binaların ise yaklaşık % 2’si enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

26 Mart 2017
1.500 kez görüntülendi