Antalya Enerji kimlik belgesi

Antalya Enerji kimlik belgesi

Antalya enerji kimlik belgesi alımınında çok geri kalmış bir şehrimizdir. Ankara da enerji kimlik belgesi alan bina oranı %85, İstanbul’da %60 Bursa’da % 70 iken Antalya’da bu oran %30 lardadır.

Antalya Kepez enerji kimlik belgesi oranı %30

Antalya Muratpaşa enerji kimlik belgesi oranı %35

Antalya Konyaaltı enerji kimlik belgesi oranı %40

Antalya Alanya enerji kimlik belgesi oranı %30

Antalya Manavgat enerji kimlik belgesi oranı %30

Antalya Serik enerji kimlik belgesi oranı %25

Antalya Aksu enerji kimlik belgesi oranı %25

Antalya Kumluca enerji kimlik belgesi oranı %25

Antalya Döşemealtı enerji kimlik belgesi oranı %25

Antalya Kaş enerji kimlik belgesi oranı %25

Antalya Korkuteli enerji kimlik belgesi oranı %20

Antalya Gazipaşa enerji kimlik belgesi oranı %20 civarındadır.

Antalya ilçelerinin dağınık olması bir etken iken,  nüfusun büyük çoğunluğunun yazlıkçı olması asıl etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Enerji verimliliği çalışmalarının ilk başlangıcı olarak görülen enerji kimlik belgesine olan duyarlılığın artması ülkemizin şuan ki durumu ve gelecek nesillere bırakılacak dünyanın selameti açısından son derece önemlidir. Enerji kimlik belgesi yapmaya, düzenlemeye ve vermeye yetkili firma olan Akçalı Enerji AŞ Antalya ilimizin Kepez ilçesindedir. Antalya enerji kimlik belgesi başvuruları için telefon numaramız 0850 495 56 07’dir.

Ülkemiz enerji kaynakları bakımından diğer ülkelere kıyasla malesef fakir bir ülkedir. Bu sebeple Türkiye enerjisini ithal etmektedir. İthal ürün hem dışa bağımlılık hem de ülke kaynaklarımızın dış ülkelere kaymasıdır. Ülkemiz her yıl milyarlarca dolar cari açık vermektedir. Harcama kalemlerine baktığımızda en büyük harcamamızın enerji ithalatına olduğu görülmektedir.

Döviz kurundaki artışların diğer bir değişler Türk Lirasındaki düşüşün sebebi tüketimin çok olmasıdır. Eğer ki enerji tasarrufu ve enerji verimliliğinde yol kat edebilirsek daha temiz bir çevre elde etmiş olacağımız kaçınılmaz olacaktır. Ülkemizin huzur ve refahı cari açığın düşmesi, Türk Lirasının değerlenmesiyle mümkün olacaktır. Belki enerjiyi çok tüketiyoruz da denebilir ancak uzmanlara göre bu denli bir enerji tüketimi israf olarak nitelendirilmektedir.

Her bireyin elini taşın altına koyarak ülkemizin ve çevremizin selameti için başta enerji tüketimiz olmak üzere gıda, giyim, teknoloji, araç, seyahat alanlarında israfa yol açacak alışkanlıklardan uzak durması gerekir.

05 Ocak 2022
406 kez görüntülendi