Ankara Enerji Kimlik Belgesi

Ankara Enerji Kimlik Belgesi

Ankara enerji kimlik belgesi yetkili firmalar arasında en çok tercih edilen Akçalı Enerji’nin adresi Eti Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 112/18 Çankaya/Ankara’dır. Maltepe Ankaray durağında olması sebebiyle merkezi olup, metro, otobüs,dolmuş ve özel araçla gelme imkanına elverişlidir. Şirketimize gelmeden de ön görüşme yapabileceğiniz telefon numarası 0312 381 00 18’dir.

Çankaya enerji kimlik belgesi

Keçiören enerji kimlik belgesi

Sincan enerji kimlik belgesi

Mamak enerji kimlik belgesi

Yenimahalle enerji kimlik belgesi

Altındağ enerji kimlik belgesi

Pursaklar enerji kimlik belgesi

Etimesgut enerji kimlik belgesi hizmetini alabileceğiniz ulaşım, fiyat, ödeme ve referans anlamında en çok tercih edilen ve Ankara da en çok enerji kimlik belgesi veren kuruluşuz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen firmamız 2015 yılından beri sektörde olup Ankara da 15.000 i aşkın belgeye imza atmıştır.

Enerji kimlik belgesi halk dilinde evd belgesi, ısı yalıtım belgesi, mantolama belgesi, ısı kimliği, elektrik kimliği, bina kimliği, enerji kimliği, ekb olarak da bilinmektedir. Yeni binalar için ekb, mevcut binalar için evd belgesi kelimesi daha çok kullanılmaktadır.

Enerji kimlik belgesi almak için yeni binaların projesine harfiyen uyma zorunluluğu vardır. Bu projeler yeni binaların mantolamalı yapılmasını işaret eder. Ancak mevcut binalarda mantolama zorunluluğu yoktur.

Mantolama olmadan enerji kimlik belgesi alınır mı?

Evet 2011 yılı öncesinde yapılan eski binalarda mantolama olmadan bu belgeyi alabilmek mümkün. Belgenin alınmasının ardından binada yapısal değişiklik yapılırsa yani mantolama yapılır ise enerji kimlik belgesini güncellemek mümkün. Akçalı Enerji mantolamasız olan binalara 2 yıl içerisinde revize etme garantisi sunmuştur. Mantolama yani ısı yalıtımının ardından binanın mantolama sözleşmesi, bina resimleri ve ekb belgesi resim olarak atılır ve enerji kimlik belgesi yeniden düzenlenir. Revize edilmesiyle binanın enerji sınıfı yükselmiş olur.

Enerji kimlik belgesi kaç yıl geçerli?

Enerji kimlik belgeleri on yıl geçerlidir.

Enerji kimlik belgesini kim onaylar?

Enerji kimlik belgesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanır.

Enerji kimlik belgesi ev için alınır mı?

Enerji kimlik belgesi binanın tamamı için alınır. Bir daireye enerji kimlik belgesi düzenlenemez. Ancak bina dubleks, tripleks ya da müstakil konut olması durumunda tek düzenlemek mümkündür.

03 Mayıs 2020
914 kez görüntülendi