Amasya Enerji Kimlik Belgesi

Amasya Enerji Kimlik Belgesi

Amasya Enerji Kimlik Belgesi

Amasya’da enerji kimlik belgesi almak artık çok basit 0312 381 00 18 nolu telefonu arayabilir ya da enerjikimlik-belgesi.com sitesinden online başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, doğru hesaplama ve uygun fiyat için binlerce yapı sahibinin yaptığı gibi sizde Rav Mühendisliğe güvenebilirsiniz. Amasya mirası, iklimi ve bu iklimin oluşturduğu doğal güzellikleriyle kartpostallık bir şehrimizdir. Amasya’nın nüfusu, ilçeleriyle birlikte üç yüz yirmi binin üzerinde bir nüfusa sahiptir. Amasya ilinde birçok medeniyet ev sahipliği yapan bu ufak fakat güzel şehir, gerek Türk tarihi içerisinde, gerekse de milli mücadele yılları konusunda adından sıkça söz edilmektedir. Amasya gelişen ve doğal güzellikleriyle nüfus artışı gerçekleşen efsane bir şehrimizdir. Amasya ilimizde bir adet üniversite bulunmaktadır. Amasya üniversitesi öğrencileri bu şehirde ve bu üniversite de olmaktan oldukça memnun.

Amasya da Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü,  Merkez, Merzifon, Suluova, Taşova ilçelerinde de enerji kimlik belgesi hizmeti vermeye yetkili lisanslıyız.

Enerji Kimlik Belgesi İçin Ne Gerekli?

1-Binanın mimari projesi gerekmektedir. (Belediyelerin imar arşivlerinden alınabilir.) Ozalit veya cd şeklinde alınabilir.

2- İskan veya ruhsat fotokopisi. (Belediyelerin imar arşivlerinden alınabilir.)

3-Dilekçe (telefon edip hazır form isteyiniz)

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatı?

Enerji Kimlik Belgesi fiyatı yapının m2 büyüklüğüne, kat sayısına, daire ve dükkan sayısına göre değişmektedir.

Evd ve Ekb Şirketi Nedir?

Evd Şirketi, Enerji Verimliliği Danışmalığı Şirketi demektir. Yeni ve mevcut binaların enerji kimlik belgesini düzenlemeye yetkili firmalardır.

Ekb Şirketi, Enerji Kimlik Belgesi Şirketidir. Sadece yeni binaların enerji kimlik belgelerini düzenlemeye yetkili firmadır.

Enerji Kimlik Belgesi nasıl alınır?

Amasya’daki bir yapının Enerji kimlik belgesini almak için firmamıza telefon edebilir veya www.akcalienerji.com adresine online başvuru yapabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan enerji kimlik belgeleri kargo ile en geç 1 hafta içinde elinizde olur.

Amasya’da Enerji Kimlik Belgesi Alanların Sayısı

Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 600.000 enerji kimlik belgesi düzenlenmiştir. Düzenlenen bu enerji kimlik belgeleri, konut, avm, rezidans, ofis, okul, hastane, otel ve müstakil konutları kapsamaktadır.

Amasya ilinde yeni binaların(2011 sonrası yapılan yapılar) tamamı enerji kimlik belgelerini almıştır.

Eski binaların ise yaklaşık %1 i enerji kimlik belgelerini almıştır.

 

 

26 Mart 2017
803 kez görüntülendi