Adana Enerji Kimlik Belgesi

Adana Enerji Kimlik Belgesi

Adana enerji kimlik belgesi şubemiz Kozan a açıldı.Adresimiz Cumhuriyet Mah. Irmak Cad. No:115/A Kozan/ADANA ‘dır. Şubeye gitmeden irtibat kurabileceğiniz telefon numaramız 0532 650 40 25 ‘dır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkilendirilmiş olan Akçalı Enerji’nin 45 ilde şubesi bulunmaktadır. Adana’da da yeni bina ekb ve eski bina enerji kimlik belgesi hizmeti Akçalı Enerji tarafından verilmektedir.

Aladağ enerji kimlik belgesi – Aladağ ekb

Ceyhan enerji kimlik belgesi – Ceyhan ekb

Çukurova enerji kimlik belgesi – Çukurova ekb

Feke enerji kimlik belgesi – Feke ekb

İmamoğlu enerji kimlik belgesi – İmamoğlu ekb

Karasiali enerji kimlik belgesi -Karasiali ekb

Karataş enerji kimlik belgesi – Karataş ekb

Kozan enerji kimlik belgesi – Kozan ekb

Pozantı enerji kimlik belgesi – Pozantı ekb

Saimbeyli enerji kimlik belgesi – Saimbeyli ekb

Sarıçam enerji kimlik belgesi – Sarıçam ekb

Seyhan enerji kimlik belgesi -Seyhan ekb

Tufanbeyli enerji kimlik belgesi – Tufanbeyli ekb

Yumurtalık enerji kimlik belgesi – Yumurtalık ekb

Yüreğir enerji kimlik belgesi -Yüreğir ekb

hizmeti vererek Adana’nın tüm ilçelerine enerji kimlik belgesi yapabilir olduk.Yönetmelikte binalar 2011 den önce yapılmasına ve  2011 dön sonra yapılmasına göre ikiye ayrılırlar.2011 sonrası yapılar yeni, öncesi yapılar mevcut yapı olarak ayrılmıştır.

Enerji kimlik belgesi için gerekli evraklar ve projeler sırasıyla;

-Son onaylı mimari proje

-Yapı ruhsatı veya iskan belgesi

-Elektrik projesi

-Isı yalıtım projesi gerekmektedir.

Binanız mevcut bina kategorisinde ise ilk iki proje yeterli olacaktır. Ayrıca mevcut binaların bir etüt proje mühendisi tarafından yerinde inceleme yapılması gerekmektedir. Etüt proje uzmanı mühendis binaya projesi dışında enerji verimliliğini etkileyecek bir tadilatın yapılıp yapılmadığına, kullanılan ısıtma, soğutma aydınlatma ve havalandırma sistemi cihazlarına bakarak değerlerini okur. Bu bilgiler ışığında bir rapor hazırlanır. Bu rapor yeni binalardaki elektrik projesi, mekanik projesi ve ısı yalıtım projesi yerine geçer.

Adana enerji kimlik belgesi yetkili firmalar arasında en çok tercih edilme sebebimiz; enerji kimlik belgesi fiyatlarımız, enerji kimlik belgesi Adana referanslarımız, aracı firma olmayıp doğrudan yetkili firma oluşumuz, yasal zorunluluğu bilgilendirme yaparak sorumlu kişilere anlatmamız, süreç boyunca yapılması gereken iş akışını takip etmemiz ve enerji kimlik belgesi ücretinin ödenmesi konusunda yapmış olduğumuz esnekliktir.

03 Mayıs 2020
2.040 kez görüntülendi